REKLAMA
Reklama


Fotograf ślubny


Reklama

Reklama

Reklama


Polecamy

MIASTECZKO KULTURY polickiego MOK

Ruszył nowy artystyczny rok w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Najpierw młodzi artyści wyszli w miasto, aby zachęcić do udziału w zajęciach, teraz czekają na nowych uczestników w siedzibie polickiego MOK. Placówka jest centrum kulturalnym Polic, które nie tylko organizuje liczne cykliczne imprezy masowe, różnorodne wydarzenia kulturalne, ale także stwarza możliwości odpowiednie warunki wszystkim, którzy pragną rozwijać się artystyczne.

W MOK -u od lat działa wiele grup i zespołów. Są to: Zespół Folklorystyczny BALBINY, Zespół Tańca Ludowego POLICZANIE, Compania Baletowa, Abbatio, Zespół Tańca Nowoczesnego IMPULS, Policki Chór Kameralny POSTSCRIPTUM, PP66, Studio Wokalne, Warsztaty Fotograficzne, Zespół Teatralny ELIPSA, Galeria Historyczna Polic, Galeria OBOK, SMOKUŚ, Szkoła Tańca APLAUZ, Pracownia Gitary, Astronomiczne kółko dla najmłodszych. Jak widać oferta Amatorskiego Ruchu Artystycznego jest różnorodna i nieustannie przyciąga jej zwolenników w różnym wieku.

Większość z zespołów prezentowała się podczas Drzwi Otwartych MOK, zwanych od dwóch lat „Miasteczkiem Kultury”. 22 Września na nowym deptaku przy ulicy Zamenhofa rozstawiona została mała scena oraz namioty- stoiska, gdzie można było uzyskać wszystkie informacje na temat funkcjonowania i działalności danej grupy artystycznej. Można było także obejrzeć ich popisy sceniczne, które niejednokrotnie owocowały nowymi zapisami do grup.

Polickie zespoły artystyczne nieustannie biorą udział w wielu przedsięwzięciach. Zespoły wyznaczają sobie nowe cele konsekwentnie je realizując. Bardzo często należą do nich: udział w festiwalach, przeglądach i warsztatach tanecznych, wokalnych, plastycznych, teatralnych.  Dzięki temu Police są godnie reprezentowane, wręcz rozsławiane bardzo chlubnymi osiągnięciami. Niemal normalnym stało się przywożenie ze sobą trofeów, pucharów, nagród wyróżnień. Niemal każdy wyjazd na przegląd, festiwal czy to Companii Baletowej czy Zespołu Tańca Nowoczesnego Impuls, czy chociaż by Zespołu Folklorystycznego Balbiny owocuje zdobyciem kolejnych tytułów i nagród. Również młodzi plastycy z MOK -u zdobywają nagrody za każdym razem, gdy ich prace zostaną wysłane w Polskę.

Police reprezentowane są wielokrotnie również poza granicami kraju. Z bardzo ciepłym przyjęciem spotykają się występy Zespołu Tańca Ludowego POLICZANIE, który prezentował się w te wakacje na wymianie młodzieżowej w Grecji czy też Companii Baletowej, która regularnie występuje w Niemczech.

Wiele zespołów aktywnie bierze udział w okolicznościowych imprezach, odbywających się w naszym mieście, jak np. koncert charytatywny, podczas którego wraz z Liberem śpiewał Zespół Abbatio, nastrojowy koncert chórów z udziałem Studia Wokalnego z okazji Bożego Narodzenia, czy występy zespołów tanecznych i wokalnych, jak PP66 podczas Finałów WOŚP czy imprez z okazji Dnia Dziecka.

Wiele Zespołów z polickiego MOK jest inicjatorem i realizatorem wielu ciekawych imprez kulturalnych, które na stałe wpisały się do kalendarza polickich imprez. W październiku odbywają się Polickie Dni Muzyki, które od kilku lat połączone z inicjatywą Polickiego Chóru Kameralnego POSTSCRIPTUM. W tym czasie, bowiem chór z Polic wraz z chórem z Niemiec organizuje warsztaty efektem, których jest koncert podczas Polickich Dni Muzyki.

Za sprawą polickiej Companii Baletowej, rokrocznie w styczniu, mają miejsce Zimowe Prezentacje Taneczne. Są to warsztaty i pokazy taneczne z udziałem wielu grup z Polski i z Niemiec, które zawsze zachwycają różnorodnością repertuaru. Młodzi artyści prezentują, bowiem przed policką publicznością szeroki wachlarz różnorodnych technik tanecznych, które z pasja i zaangażowaniem uprawiają od wielu lat.

Teatralnym wydarzeniom takim jak Noc Świętojańska w Trzebieży organizowana pod koniec czerwca oraz Policki Festiwal Teatralny TEK odbywający się w pierwszy weekend lipca, patronuje Teatr Elipsa. Te inicjatywy charakteryzują się prezentacją różnorodnych form teatralnych od happeningów, widowisk plenerowych, po prezentacje sceniczne teatrów amatorskich z Polski i z Niemiec oraz cenionych profesjonalistów i gwiazd polskiej sceny teatralnej. Festiwal TEK to połączenie warsztatów z prezentacjami teatralnymi, ale także z koncertami, wystawami.

Jeśli ktoś jednak preferuje wystawy i wernisaże to policka Galeria OBOK działająca w MOK na pewno nie rozczaruje. Regularnie, bowiem organizowane są wystawy zarówno znanych twórców, jak i tych, którzy nie często pokazują swoje prace szerokiej publiczności. I jest to zarówno fotografia jak i obrazy wykonywane równymi technikami.

Zaś o historii naszego regionu można dowiedzieć się podczas cyklicznie organizowanych wykładów i prelekcji, nie rzadko połączonymi z prezentacjami multimedialnymi czy promocjami książek. Tą dziedziną zajmuje się Galeria Historyczna polickiego MOK -u.

Wszystkie te i wiele innych wydarzeń inicjowanych przez polickie zespoły artystyczne, pracownie i galerie charakteryzują się ambitnym, wysokim poziomem, to jednak bardzo przystępnym i atrakcyjnym dla każdego odbiorcy. Krótko mówiąc każdy może znaleźć coś dla siebie. Jeśli tylko chce…

Zespoły Amatorskiego Ruchu Artystycznego Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach działają przez cały rok przyjmując każdego, kto ma ochotę w przyjemny sposób zainwestować w siebie.

Szczegóły dotyczące zespołów, grafik i rozkład zajęć dostępne są na stronie www.mok.police.pl.

Aleksandra Słowińska MOK  Police

fot. ŁUKASZ KŁOSIŃSKI - www.lukaszklosinski.pl

Powered by Web Agency
 NAJNOWSZE FOTOGALERIE


VII Koncert Charytatywny

VII Koncert Charytatywny przeszedł do historii. W sobotę, 17 lutego, w Miejskim Ośrodku Kultury zbierane były pieniądze na ... więcej zdjęć

Powered by Web Agency

Policki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14 stycznia w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W 26 Finał włączyli się również mieszkańcy Polic i ... więcej zdjęć

Powered by Web Agency

Jasienica już po raz dwudziesty czwarty zagrała z WOŚP

Już dwadzieścia cztery lata mieszkańcy Jasienicy grają wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zaczęli od III Finał... więcej zdjęć

Powered by Web Agency

Polsko-Niemieckie Boże Narodzenie w Policach

W sobotę, 16 grudnia, w hali sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach miało miejsce wyjątkowe wydarzeni... więcej zdjęć

Powered by Web Agency

Muzyczna Wigilia na Starym Mieście

W sobotę 16 grudnia, po raz czwarty na Starym Mieście odbyła się Muzyczna Wigilia - przedświąteczne kolędowanie zorganizowa... więcej zdjęć

Powered by Web Agency

39 Ćwierćmaraton Policki

Wojciech Piwowarczyk, z czasem 33:45 zwyciężył w 39. Biegu Ulicznym Ćwierćmaraton Policki.  Najszybsza wśród kobiet by... więcej zdjęć

Powered by Web Agency

Więcej: Fotogalerie

reklama
Reklama


WARTO OBEJRZEĆ


KONTRA GOŚĆ


Więcej materiałów w dziale KONTRA GOŚĆ

NOWOŚCI NA FORUM

 1 Wirtualne Police i okolice - forum dyskusyjne

REKLAMA
Reklama