REKLAMA
Reklama


Fotograf ślubny


Reklama

Reklama

Reklama


Polecamy

II Policki Festiwal TEATRALNA ELIPSA KREATYWNOŚCI (TEK) im. Zygmunta Zdanowicza

Gośćmi tegorocznego Festiwalu Teatralnego TEK w Policach będą: Joanna Szczepkowska, Wojciech Wysocki i Arkadiusz Buszko. W Festiwalu uczestniczyć będzie osiem amatorskich zespołów teatralnych z Polski i z Niemiec, które zaprezentują się na polickiej scenie. Obok niech wystąpią goście festiwalu. I tak będziemy mogli obejrzeć: m.in. Teatr Brama ze spektaklem „My” z Goleniowa, Grupę Improwizacyjną LUBIETO z Warszawy, spektakl Teatru Ruchu „Mo-sHe” z Gdyni, aktora Jana Kozaczuka z Warszawy z monodram pt. „Na pniu”. Nie wszystkie prezentacje obywać się będą w MOK -u. Żywy Teatr z plenerowym spektaklem pt. „Taniec Ognia” wystąpi wieczorem 6 lipca obok CHU Kinga przy ulicy Wyszyńskiego.

Dla polickiej publiczności wystąpi także gwiazda Festiwalu, słynna aktorka filmowa oraz teatralna Joanna Szczepkowska. Artystka wystąpi 7 lipca w polickim MOK -u wraz ze swoją córką Hanną Konarowską. Aktorki zaprezentują zabawny, a czasem wzruszający spektakl pt. „ADHD”. Autorka, a jednocześnie aktorka spektaklu Joanna Szczepkowska od dawna zajmuje się popularyzacją wiedzy o ADHD, a zwłaszcza o zespole zaburzeń uwagi. W spektaklu użyte zostały też fragmenty listów osób z deficytem uwagi, pisane do autorki w ciągu ostatnich lat.

Festiwal rozpocznie się już 5 lipca wspólnym happeningiem pt. APOKA/ELIPSA W kolorowym przemarszu ulicami Polic udział może wziąć każdy, kto ma ochotę włączyć się do polickiego TEK-u.

Zespoły zaproszone do udziału w II TEK -u wezmą udział w różnorodnych warsztatach artystycznych prowadzonych przez: aktora Teatru Współczesnego w Szczecinie - Arkadiusza Buszko (warsztaty aktorskie), tancerkę Monikę Leśko-Mikołajczyk (warsztaty choreografii), pedagoga teatralnego Simona Blaschko (warsztaty improwizacji), reżysera Daniela Jacewicza (warsztaty ekspresji scenicznej).

Warto przypomnieć, iż Festiwal poświęcony jest pamięci Zygmunta Zdanowicza, zaś całe wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Organizatorami są: Miejski Ośrodek Kultury w Policach oraz Deutsch - Polnische Gesellschaft M-V e.V.

Na wszystkie Festiwalowe wydarzenia wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!

PROGRAM
II Polickiego Festiwalu (TEK)


05 lipca 2012 (czwartek)

 • Godz. 18.00 Happening pt. „APOKA/ELIPSA”
 • Godz. 20.00 Oficjalne otwarcie Festiwalu
 • Godz. 20.30 Koncerty muzyczne

06 lipca 2012 (piątek)

 • Godz. 16.30 TEATR ELIPSA „Dieta” z MOK Police
 • POLSKO – NIEMIECKIE PREZENTACJE TEATRALNE
 • Godz.17.15 DIE BÜHNE E.V. THEATER DER TU „Teatr filmu niemego”
 • Godz. 18.00 STUDIO TEATRALNE WYJĄTEK „Serdeczny stary człowiek”
 • Godz. 19.00 TEATR RUCHU FORMA „Wspomnienie”
 • GOŚĆ FESTIWALU
 • Godz. 21.00 Teatr Brama „My”
 • Godz. 22.30 Żywy Teatr spektakl plenerowy „Taniec Ognia” (plac obok CHU „Kinga” przy ul. Wyszyńskiego)

07 lipca 2012 (sobota)

 • POLSKO – NIEMIECKIE PREZENTACJE TEATRALNE
 • Godz.16.30 GRUPA TEATRALNA DIE HALBSTARKEN „Kraina czarów - aż dorosnę”
 • Godz. 17.30 ECCE HOMO „Kruchość”
 • Godz. 18.10 TEATR FORM CZARNO - BIAŁYCH PLAMA „Wiwisekcja”
 • GOŚĆ FESTIWALU
 • Godz. 20.15 GRUPA IMPROWIZACYJNA LUBIETO
 • Godz. 21.00 Joanna Szczepkowska „ADHD”

08 lipca 2012 (niedziela)

 • POLSKO – NIEMIECKIE PREZENTACJE TEATRALNE
 • Godz. 15.00 Teatr Animacji Lalki i Przedmiotu „eF” „ASSEMBLAGE – miejsca niezwykłe”
 • Godz. 15.40 TEATR NIEOBLICZALNY „Podwyżka”
 • Godz.16.40 Głosowanie publiczności na najciekawszy spektakl
 • GOŚĆ FESTIWALU
 • Godz. 17.40 JAN KOZACZUK REPREZENTUJE „Na pniu”
 • Godz. 18.45 Monika Leśko – Mikołajczyk i Teatr Ruchu „Mo-sHe” w spektaklu tanecznym
 • Godz. 19.00 Pokaz powarsztatowy wszystkich uczestników Festiwalu
 • Godz. 19.50 Ogłoszenie wyników Festiwalu- zakończenie Festiwalu

O Festiwalu w wielkim skrócie…

Będzie to druga edycja Festiwalu – tak wyjątkowego wydarzenia w naszym mieście. Celem festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego teatrów nieprofesjonalnych z Polski oraz z Niemiec, inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej, możliwość wymiany doświadczeń, integracja młodzieżowego środowiska artystycznego z sąsiadujących krajów, promowanie przedsięwzięć teatralnych oraz kultury, obyczajów i trendów artystycznych a przede wszystkim ciekawego i aktywnego stylu życia.

Będzie to pierwsza edycja Festiwalu organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Policach oraz Deutsch - Polnische Gesellschaft M-V e.V. Udział w Festiwalu wezmą polsko- niemieckie amatorskie zespoły teatralne. Festiwal składać się będzie z czterech podstawowych elementów programu: wspólnego happeningu, pracy warsztatowej wraz z pokazem powarsztatowym oraz artystycznych prezentacji amatorskich zespołów teatralnych z Polski oraz z Niemiec oraz bloków dyskusyjnych NT. obejrzanych spektakli.

Happening ulicami Polic pt. APOKA/ELIPSA

Festiwal TEK rozpocznie się wielkim happeningiem na ulicach Polic. W happeningu udział może wziąć każdy zainteresowany, każdy kto chce wypromować idee festiwalu. Wszyscy będą barwnie przebrani, pomalowani, będą mieli rekwizyty zwracające uwagę publiczności, niektórzy będą chodzili na szczudłach. Amatorskie zespoły teatralne wykonają wielkie, kolorowe chorągwie, będą grać na instrumentach, rozdawać balony i polsko- niemieckie programy Festiwalu.

Będzie to wesołe, barwne, pełne niesamowitych przeżyć (dla uczestników i odbiorców) wydarzenie. Korowód wystartuje i zakończy paradę w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Po powrocie na placu przed MOK odbędzie się oficjalne otwarcie Festiwalu. Wszyscy jego uczestnicy wraz z zaproszonymi przyjaciółmi i gośćmi z Niemiec, władzami Polic oraz przedstawicielami z Niemiec będą uczestniczyli w otwarciu II Polickiego Festiwalu Teatralnego. Po otwarciu Festiwalu odbędą się koncerty oraz inne wyjątkowe atrakcje.

Warsztaty teatralne…

Festiwal będzie okazją do uczestnictwa w międzynarodowych warsztatach artystycznych prowadzonych przez znanych w całym kraju aktorów, reżyserów, artystów. Warsztaty teatralne skierowane będą do polsko- niemieckich zespołów amatorskich, które pasjonują się teatrem i pragną poszerzać swoje doświadczenia związane z tą dziedziną artystyczną. Warsztaty zostaną przeprowadzone przez ekspertów, wieloletnich praktyków w dziedzinie teatru i pracy z młodzieżą. Warsztaty odbywać się będą w czterech międzynarodowych grupach, z których każda zajmie się inną dziedziną teatru. Tym samym każdy uczestnik będzie mógł zmierzyć się z interesującym go zagadnieniem, zaś później wymienić się tą wiedzą z pozostałymi uczestnikami biorącymi udział w innej sesji warsztatowej. Tak oto powstanie jeden wielki wspólny polsko - niemiecki spektakl, który zostanie pokazany na zakończenie Festiwalu.

Prezentacje spektakli teatralnych…

Od dnia 06 lipca rozpoczną się sceniczne prezentacje amatorskich zespołów teatralnych zarówno z Polski jak i z Niemiec. Od godzin popołudniowych (po warsztatach) widownia gromadzić się będzie w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach by móc obejrzeć prezentacje zespołów. Na scenie polickiego MOK- u prezentować się będą zespoły teatralne oraz profesjonalne zespoły i aktorzy będący mistrzami w dziedzinie monodramu czy pantomimy. Spektakle oceniać będzie 3 osobowe Jury powołane przez organizatorów Festiwalu. Jury przyzna I nagrodę, zaś II nagrodę przyzna publiczność podczas głosowania. Po każdym spektaklu będzie można oddać głos na ten spektakl, który spodobał się najbardziej. Prezentacjom będą towarzyszyły koncerty, spotkania z aktorami, dyskusje. Wszystkie wydarzenia są otwarte dla publiczności.

Blok dyskusyjny II Festiwalu TEK

Kolejnym wartościowym i innowacyjnym dla projektu działaniem będzie blok dyskusyjny odbywający się na zakończenie każdego dnia Festiwalu. Będzie to czas, kiedy wszyscy warsztatowicze będą mogli wspólnie wraz z jury, ekspertami i prowadzącym wymienić się cennymi uwagami i wiedzą. Dyskusje umiejętni prowadzić będzie ekspert – kulturoznawca wyspecjalizowany w dziedzinie krytyki teatralnej.
Dyskusjom, bowiem musi przewodzić osoba, która doskonale zna konteksty teatralne, wie jak pobudzić grupę do dyskusji oraz tak poprowadzić rozmowę, by jego uczestnicy mogli wynieść z dyskusji jak najwięcej cennych informacji. Każdy ze spektakli zostanie przedyskutowany, poruszone zostaną ważne kwestie dotyczące bycia aktorem i zagadnień związanych z teatrem. Będzie to niepowtarzalna okazja do zdobycia cennej wiedzy ale także integracji poprzez twórcza merytoryczna dyskusję na temat sztuki. Będzie to także okazją to zauważenia różnic i cech wspólnych między amatorskim teatrem z Niemiec oraz z Polski.

Dla Zygmunta Zdanowicza

Zygmunt Zdanowicz był pracownikiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach i całe swoje życie poświecił pracy artystycznej. Był choreografem, specjalistą ruchu scenicznego. Był uczestnikiem warsztatów Pantomimy Wrocławskiej Henryka Tomaszewskiego. Prowadził Teatr 3 (pantomima głuchych przy Polskim Związku Głuchych w Szczecinie). Twórca ruchu scenicznego w Teatrze Lalek „Pleciuga”, Teatrze Współczesnym, Teatrze Polskim w Szczecinie i w wielu innych teatrach w Polsce. Przez lata uczył dzieci i młodzież ruchu scenicznego, pantomimy, tańca i gry aktorskiej. Zmarł niespodziewanie to jednak młodzież, która kiedykolwiek z nim pracowała zachowa go w pamięci na długo dlatego pragniemy nadać Festiwalowi imię Zygmunta Zdanowicza

„Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania)”

Powered by Web Agency
 NAJNOWSZE FOTOGALERIE


VII Koncert Charytatywny

VII Koncert Charytatywny przeszedł do historii. W sobotę, 17 lutego, w Miejskim Ośrodku Kultury zbierane były pieniądze na ... więcej zdjęć

Powered by Web Agency

Policki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14 stycznia w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W 26 Finał włączyli się również mieszkańcy Polic i ... więcej zdjęć

Powered by Web Agency

Jasienica już po raz dwudziesty czwarty zagrała z WOŚP

Już dwadzieścia cztery lata mieszkańcy Jasienicy grają wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zaczęli od III Finał... więcej zdjęć

Powered by Web Agency

Polsko-Niemieckie Boże Narodzenie w Policach

W sobotę, 16 grudnia, w hali sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach miało miejsce wyjątkowe wydarzeni... więcej zdjęć

Powered by Web Agency

Muzyczna Wigilia na Starym Mieście

W sobotę 16 grudnia, po raz czwarty na Starym Mieście odbyła się Muzyczna Wigilia - przedświąteczne kolędowanie zorganizowa... więcej zdjęć

Powered by Web Agency

39 Ćwierćmaraton Policki

Wojciech Piwowarczyk, z czasem 33:45 zwyciężył w 39. Biegu Ulicznym Ćwierćmaraton Policki.  Najszybsza wśród kobiet by... więcej zdjęć

Powered by Web Agency

Więcej: Fotogalerie

reklama
Reklama


WARTO OBEJRZEĆ


KONTRA GOŚĆ


Więcej materiałów w dziale KONTRA GOŚĆ

NOWOŚCI NA FORUM

 1 Wirtualne Police i okolice - forum dyskusyjne

REKLAMA
Reklama